Category: budownictwo

Firma z blachą

Blacha na rąbek stojący jest jedną z najstarszych konstrukcji stosowanych w budownictwie i pokryciu dachów. Jest to także bardzo uznana na całym świecie kategoria architektury, która niezwykle dobrze pokrywa się zarówno ze stylem nowoczesnym, jak również i staromodnym.

Blacha na rąbek stojący dzięki swojej nowoczesnej konstrukcji pozwala na szybki montaż pokrycia dachowego bez widocznych wkrętów. Specjalne zatrzaski mocujące wskakują na swoje miejsce w poprzednim panelu, przykrywając tym samym wkręty, którymi mocowana była krawędź z zatrzaskiem. Jeden arkusz nachodzi na poprzedni jedynie szerokością rąbka, co zapobiega marnowaniu się materiału jak w przypadku blachodachówki, gdzie trzeba założyć jedną szerokość dachówki. Powierzchnia jaką tworzy ten rodzaj pokrycia jest gładka i pozbawiona wkrętów w widocznych miejscach. Niezwykle estetyczne i ponadczasowe rozwiązanie zarówno dla nowych obiektów jak i remontowanych budowli.

Blacha trapezowa jest prosta, a jednocześnie niezwykle wyrazista, która w zestawieniu z klasyczną budowlą tworzy zgrany duet. Istnieje również możliwość cięcia jej na wymiar. Jest sztywna oraz wytrzymała, a dodatkowo dostępna w wielu kolorach.

Blacha tego typu występuje w wielu kształtach. Posiada wersje dachową i elewacyjną dla każdego rozmiaru trapezu. Kształt ten determinuje przede wszystkim sztywność arkuszy i ich odporność na wgniecenia. Im bardziej stromy dach tym mniejsza potrzeba zastosowania wysokiego trapezu. Jednorodna struktura i gruba powłoka galwaniczna gwarantują długoletnie bezobsługowe użytkowanie.

Eleganckim i stylowym wyjściem podczas projektowania i budowy domu jest blachodachówka. Bardzo trwała i co ważne niezwykle lekka, bowiem jeden jej metr waży zaledwie 4,7 kilogramów. Blachodachówka jest bardzo łatwa i szybka w montażu, jak również należy do tańszych produktów, produkowana z blachy ocynkowanej, a także powlekana jest kilkoma warstwami lakieru.

Blacha gontopodobna to absolutna nowość na rynku. Jest ona dostępna na wzór drewnianego pokrycia dachu, który stosowany był wcześniej w architekturze podhalańskiej. Choć jest to znany i wywodzący się z dawnych stylów rodzaj, to jednak idealnie łączy się z nowoczesnymi budynkami, jak też bardziej starszymi również mieszkalnymi.

admin

Dodaj komentarz